25.11

Sobota

10:00

Zdrowie pod Kontrolą, edycja jesień 2023r.

Eryk Remański

Nasza kolejna odsłona akcji "Zdrowie pod Kontrolą" odbyła się 25 listopada. W Centrum Serenada można było zauważyć naszych wolontariuszy, którzy wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności przygotowali cieszące się ogromnym zainteresowaniem miasteczko profilaktyczno-edukacyjne. Na stanowiskach oferowaliśmy bezpłatne i szybkie wykonanie podstawowych badań oraz uzyskanie rzetelnej wiedzy na temat profilaktyki.

Dodatkowo dzięki Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna oddział Kraków zachęcaliśmy do nauki udzielania pierwszej pomocy i zobaczenia wyposażenia karetki. Natomiast WOMAI - Centrum Nauki i Zmysłów zaprosiło do dialogu z osobą niewidomą i wzięcia udziału w ciekawych warsztatach sensorycznych, a doradcy małopolskiego NFZ do rozmów, czy wiesz, że... Również była możliwość badania wzroku i słuchu we współpracy z Vision Express i Geers Dobry Słuch oraz otwarliśmy zapisy bazy potencjalnych dawców szpiku DKMS. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z konkursami wiedzy o zdrowiu gdzie do wygrania były atrakcyjne nagrody przekazane na ten cel od naszych darczyńców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to ważne przedsięwzięcie, dając dowód swojej empatii, życzliwości i zrozumienia wagi tego wydarzenia, a byli to:

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Centrum Serenada

Narodowy Fundusz Zdrowia - Małopolski Oddział Wojewódzki

Diagnostyka Laboratoria Medyczne

WOMAI Cracow  

GEERS Dobry Słuch

Vision Express

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział Kraków

Picture Workshop

Wojciech Stanisław Szałaj

MSaczekSTUDIO

Wioski Świata - Park Edukacji Globalnej

ReniSport Centrum Wspinaczkowe

Park Wodny Kraków

Muzeum Narodowe w Krakowie

Centrum Usług Społecznych w Skawinie

Starbucks

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie OFC

Stowarzyszenie Profilaktyki Zdrowotnej "Jeden Świat"

 

 

Centrum Serenada, Kraków