Akcje

23.04

Wtorek

16:00
Warsztaty szycia chirurgicznego

W dniu 23.04 odbędą się warsztaty szycia chirurgicznego na kampusie KAAFM.W trakcie szkolenia studenci zostaną nauczeni w jaki sposób przeprowadzać szycia głębokich ran. Prelegentem warsztatów będzie lek. Rafał Robak, który poprowadzi warsztaty w 4 turach.

06.04

Sobota

10:00
Zdrowie pod Kontrolą, edycja wiosna 2024

6 kwietnia odbyła się kolejna odsłona akcji "Zdrowie pod kontrolą" w Centrum Serenada, Aleja Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 41. Podczas akcji przeprowadzono nie tylko podstawowe badania profilaktyczne takie jak pomiar ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glikemii, ale również z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem Jeden Świat w kierunku HIV, HCV i kiły. Była również możliowość sprawdzenia wstępnie wzrok w ramach współpracy z vision express i słuch z GEERS oraz słuchaczami kierunku protetyka słuchu z Krakowa z Zespołu Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego. ZPK to także świetna okazja do zdobycia wiedzy o profilaktyce i samobadaniu oraz zapoznaniu się z publikacjami NFZ. Natomiast na stanowisku WOMAI mówiliśmy jak...

21.03

Czwartek

18:30
Kierunek: Brazylia

Kolejna akcja z cyklu "Kierunek:", która ma na celu zachęcić studentow do brania udział w wymianach z ifmsa poland. Podczas tej akcji dowiemy sie jak wyglada kolacja w tradycyjnej brazylijskiej rodzinie, jak wyglądają warunki w szpitalu i wiele innych ciekawych historii studenta naszego oddziału. 

23.02

Piątek

12:00
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23.02 przyłączyliśmy się do akcji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. Z tej okazji zorganizowana została kampania w socialmediach zwiększająca świadomość społeczeństwa na temat choroby i  tematu zdrowia psychicznego. W ramach symbolu walki z samotnością zamieszczono zdjęcie z wyciągnięta ręką #odezwijsie. Działanie to, w sposób symboliczny miało na celu ukazanie solidaryzowania się i chęci niesienia pomocy.

09.02

Piątek

09:00
„Światowe osiągnięcia polskiej medycyny”

W dniu 9.02 br. zorganizowaliśmy dla blisko 100 osób bardzo wartościowy i poszerzający horyzonty wykład profesora dr.hab. Ryszarda W. Gryglewskiego z Katedry Historii Medycyny UJ CM i KAAFM pt. “Światowe osiągnięcia polskiej medycyny“, a następnie zajęcia w Centrum Symulacji Medycznych w KAAFM.   Członkowie naszego Oddziału dzięki otwartości na współpracę i życzliwości Władz KAAFM oraz Pani Edyty Turkanik poprowadzili po raz kolejny w Centrum Symulacji Medycznych zajęcia dla licealistów.  Tym razem uczniowie z LO w Skawinie oraz indywidualni goście mieli okazję zobaczyć jak dzięki nowoczesnemu ośrodkowi wyposażonemu w wysokospecjalistyczny sprzęt odbywa się nauczanie medycyny na najwyższym poziomie.  Licealiści zwiedzili pracownie,...

15.01

Poniedziałek

10:00
Peer Education w LO Skawina

Przeprowadzono dwa projekty PeerEducatidon Celem edukacji licealistów było uświadomienie o konsekwencjach podejmowanych decyzji, zwiększenie świadomości i umiejętności rozpoznawnia niepokojących sygnałów oraz pokazanie ścieżki gdzie szukać pomocy. Przeprowadzono prelekcję w skawińskim LO Skłodowska. 1c, 2c - AntiTobacco, 1c, 3c, 3d- ProfiRAKtyka

22.12

Piątek

17:00
Kierunek Japonia

Podczas tej niesamowitej prelekcji w wykonaniu naszego członka oddziału dowiedzieliśmy sie jak wyglada wymiana kliniczna do Japoni. Poznaliśmy kulturę, dowiedzieliśmy sie o zasadach panujących w szpitalu Japońskim dla europejczków i wypiliśmy matche prosto z kraju kwitnącej wiśni.

08.12

Piątek

12:00
Podaj Dłoń

Wolontariusze 8.12 przyłączyli się do Ogólnopolskiej akcji Podaj Dłoń, która odbywała się w czasie trwania SCORP week 2023, czyli święta Programu Stałego ds. Praw Człowieka i Pokoju. Jak co roku uwieńczeniem tego tygodnia jest dzień 10.12, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.  W trakcie trwania akcji, wolontariusze malowali swoje dłonie zieloną farbą. Działanie to, w sposób symboliczny miało na celu ukazanie solidaryzowania się ze wszystkimi, których prawa są łamane. 

29.11

Środa

09:00
Profilaktyka zdrowotna, LO w Skawinie. Peereducation "AntiTobacco" i "Uzależnienia behawioralne"

Na zaproszenie skierowane do nas przez mgr Beatę Leśniak przeprowadzono dwa projekty peereducatidon "AntiTobacco" oraz "Uzależnienia behawioralne" Celem edukacji licealistów było uświadomienie o konsekwencjach podejmowanych decyzji, zwiększenie świadomości i umiejętności rozpoznawnia niepokojących sygnałów oraz pokazanie ścieżki gdzie szukać pomocy. Przeprowadzono prelekcję w klasach 4c,3c,1a w skawińskim LO Skłodowska. Rozmawialiśmy o problematyce uzależnień behawioralnych takich jak: fonoholizm, uzależnienie od komputera, gier komputerowych, zakupoholizm, hazard i tym podobne oraz zaburzeniach odżywiania.  AntiTobacco skupiliśmy się na negatywnych skutkach palenia. Naszą intencją było pokazanie jak może zmienić się w przyszłości życie palacza, jeśli nie skończy ze swoim uzależnieniem. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach....

25.11

Sobota

10:00
Zdrowie pod Kontrolą, edycja jesień 2023r.

Nasza kolejna odsłona akcji "Zdrowie pod Kontrolą" odbyła się 25 listopada. W Centrum Serenada można było zauważyć naszych wolontariuszy, którzy wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności przygotowali cieszące się ogromnym zainteresowaniem miasteczko profilaktyczno-edukacyjne. Na stanowiskach oferowaliśmy bezpłatne i szybkie wykonanie podstawowych badań oraz uzyskanie rzetelnej wiedzy na temat profilaktyki. Dodatkowo dzięki Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna oddział Kraków zachęcaliśmy do nauki udzielania pierwszej pomocy i zobaczenia wyposażenia karetki. Natomiast WOMAI - Centrum Nauki i Zmysłów zaprosiło do dialogu z osobą niewidomą i wzięcia udziału w ciekawych warsztatach sensorycznych, a doradcy małopolskiego NFZ do rozmów, czy wiesz, że... Również była możliwość badania wzroku...

21.11

Wtorek

08:00
Świąteczna Zbiórka dla Schroniska

We wtorek 5.12 członkowie SCORP Kraków-Południe, odwiedzili Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. W ramach świątecznej zbiórki zorganizowanej na terenie KAAFM, wolontariuszom udało się uzbierać dużą ilość karmy, kocy i zabawek, które wspomogą funkcjonowanie schroniska. Akcja ta równiez została przeprowadzona w czasie trwania ogólnopolskiego SCORP week 2023, aby móc zwrócić uwagę na Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt, obchodzony 10.12.W trakcie odwiedzin, działacze mieli okazję spędzić trochę czasu ze zwierzętami oraz poznać historię każdego z nich.Po zakończonej wizycie w schronisku, studenci naszej uczelni byli zachęcani do adopcji psów oraz kotów. Serdecznie dziękujemy każdemu darczyńcy oraz osobom zaangażowanym w przeprowadzenie tej akcji.

30.10

Poniedziałek

18:00
Szkolenie z wpisywania akcji

Szkolenie członków zarządu zwłaszcza koordynatorów lokalnych z wpisywania akcji na stronę www.kraków-południe.ifmsa.pl. Spotkanie odbędzie sie na platformie Teams z wykorzystaniem powyższej strony

27.10

Piątek

18:00
National Food and Drink Party

Przeprowadzono National Food and Drink Party w celu integracji incomings oraz uczestników wydarzenia

26.10

Czwartek

19:00
Rozmowy na moście

“Rozmowy na moście” to projekt przedstawiający proces samobójstwa od strony psychologicznej oraz mający na celu przygotowanie do konfrontacji z pacjentem w grupie ryzyka. Warsztaty te są skierowane do osób, które chcą zdobyć wiedzę na temat psychologicznych aspektów samobójstwa, takich jak: jak rozpoznać osoby z myślami samobójczymi, jak rozmawiać z takimi osobami i jakie są sposoby na pomoc w sytuacji kryzysowej.   

26.10

Czwartek

19:00
Spotkanie informacyjne dot. praktyk klinicznych

Spotkanie informując sprawozdawcze z wymian w Oddziale Kraków Południe. Nowi członkowie mieli okazje usłyszeć relacje osób, które odbyły wymiany w wakacje 2023 oraz dowiedzieć się kiedy oraz co zrobić by móc spełnić swoje marzenie o wyjeździe za granicę z IFMSA-Poland.

24.10

Wtorek

16:00
Warsztaty z pisania prac naukowych dla incomings

Organizacja warsztatów dla trzech studentów SCORE z pisania pracy naukowej.

20.10

Piątek

19:00
Integracja oddziału

Integracja oddziału z nowymi członkami odbyła się 20.10.2023r. w klubie B4 w Krakowie. Integracja miała na celu zapoznanie się sutdnetów pierwszego roku z zarządem oddziału IFMS'A Kraków południe. W wydarzeniu planuje wziąć udział 60 + członkowie zarządu.

09.10

Poniedziałek

08:00
Tydzień profilaktyki zdrowotnej w SP 53 Zaburzenia behawioralne/PROFIRAKTYKA- PEEREDUCATION

Zaburzenia behawioralne" to projekt peereducatidon, opierający się na prowadzeniu prelekcji w klasach 7 i 8 szkół podstawowych, skupiający się na problematyce uzależnień behawioralnych (fonoholizm, uzależnienie od komputera, gier komputerowych, zakupoholizm, hazard i tym podobne) oraz obejmujący zakres zaburzeń odżywiania, coraz częściej spotykanych w tej grupie wiekowej. Celem projektu jest zwiększenie świadomości, umiejętność rozpoznania oraz znalezienia pomocy przez uczniów, z zakresu zaburzeń behawioralnych. PROFIRAKTYKA to projekt peereducatidon mający na celu zwiększenie świadomości wsród młodzieży możliwości wystąpienia w populacji nowotworów oraz sposobów ich zapobiegania poprzez zdrowy styl życia i wykonywanie badań profilaktycznych Podczas tygodnia Profilaktyki przeprowadzono łącznie 14 prelekcji PEEREDUCATION w klasach...

09.10

Poniedziałek

08:00
Opieka nad incomings - SCORE

W październiku odbyła się wymiana naukowa dla dwóch studentek zagranicznych. W trakcie wymiany były one pod opieka studentów naszego oddziału aby zapewnić im jak największy komfort w Krakowie.

02.10

Poniedziałek

10:00
Spotkanie How To IFMSA-Poland

Spotkanie Informacyjne How to IFMSA-Poland na inauguracji roku pierwszego, połączone z rozdaniem welcome bagów oraz podaniem wszystkich istotnych informacji o naszej uczelni.