Akcje

24.03

Piątek

08:10
Zaburzenia behawioralne - PEEREDUCATION

"Zaburzenia behawioralne" to projekt peereducatidon, opierający się na prowadzeniu prelekcji w klasach 7 i 8 szkół podstawowych, skupiający się na problematyce uzależnień behawioralnych (fonoholizm, uzależnienie od komputera, gier komputerowych, zakupoholizm, hazard i tym podobne) oraz obejmujący zakres zaburzeń odżywiania, coraz częściej spotykanych w tej grupie wiekowej. Celem projektu jest zwiększenie świadomości, umiejętność rozpoznania oraz znalezienia pomocy przez uczniów, z zakresu zaburzeń behawioralnych. Przeprowadzono 2 prelekcje PEEREDUCATION w klasie 8f i 8c w Szkole Podstawowej nr 53 w Krakowie

23.03

Czwartek

11:00
Zaburzenia behawioralne - PEEREDUCATION

"Zaburzenia behawioralne" to projekt peereducatidon, opierający się na prowadzeniu prelekcji w klasach 7 i 8 szkół podstawowych, skupiający się na problematyce uzależnień behawioralnych (fonoholizm, uzależnienie od komputera, gier komputerowych, zakupoholizm, hazard i tym podobne) oraz obejmujący zakres zaburzeń odżywiania, coraz częściej spotykanych w tej grupie wiekowej. Celem projektu jest zwiększenie świadomości, umiejętność rozpoznania oraz znalezienia pomocy przez uczniów, z zakresu zaburzeń behawioralnych. Przeprowadzono 2 prelekcje PEEREDUCATION w klasie 7d i 7b w Szkole Podstawowej nr 53 w Krakowie

22.03

Środa

16:00
Sprzątanie siedziby IFMSA-Poland Oddział Kraków Południe

Akcja wprowadzona w celu rozliczenia działalności, pomocy w sprzątaniu siedziby wraz z SSKA oraz PPKA Członków Oddziału Kraków Południe. Co wykonano: -segregacja książek; -sprzątanie szafy; -sprzątanie regałów; -wyrzucenie zbędnych sprzętów; -zakup pudełek do segregacji materiałów.

22.03

Środa

00:00
Zaburzenia behawioralne - PEER EDUCATION

Akcja powstała w celu rozliczenia działalności na rzecz nowego projektu peereducatidon w Oddziale Kraków Południe. "Zaburzenia behawioralne" to projekt peereducatidon, opierający się na prowadzeniu prelekcji w klasach 7 i 8 szkół podstawowych, skupiający się na problematyce uzależnień behawioralnych (fonoholizm, uzależnienie od komputera, gier komputerowych, zakupoholizm, hazard i tym podobne) oraz obejmujący zakres zaburzeń odżywiania, coraz częściej spotykanych w tej grupie wiekowej. Celem projektu jest zwiększenie świadomości, umiejętność rozpoznania oraz znalezienia pomocy przez uczniów, z zakresu zaburzeń behawioralnych.

20.03

Poniedziałek

17:30
Warsztaty "Moja praca naukowa" cz. IV

Cykl warsztatów organizowany we współpracy z Fundacją Manuskrypt - na rzecz rozwoju nauki, mające na celu przybliżyć studentom KAAFM zagadnienia związane z pisaniem pracy naukowej. część IV - Programy statystyczne - opracowania graficzne

20.03

Poniedziałek

17:30
Jak uzyskać wpis do suplementu dyplomu za działalność w IFMSA-Poland?

Akcja powstała w celu usprawnienia procedury uzyskania wpisu do suplementu dyplomu przez studentów ostatnich lat studiów medycznych, za działalność na rzecz IFMSA-Poland/Oddziału Kraków Południe IFMSA-Poland. W ramach wydarzenia przeprowadzono 30 min. szkolenie dla studentów 6. roku kierunku lekarskiego, które odbyło się online za pośrednictwem platformy MS TEAMS w dniu 20.04.2023 o godz 17.30. Przygotowano ankietę oraz post na mediach społecznościowych dot. możliwości i sposobu uzyskania wpisu do suplementu dyplomu. Odpowiedzi Można przesyłać do 25.03.2023 godz 23.59.

09.03

Czwartek

17:30
Warsztaty "Moja praca naukowa" cz. III

Cykl warsztatów organizowany we współpracy z Fundacją Manuskrypt - na rzecz rozwoju nauki, mające na celu przybliżyć studentom KAAFM zagadnienia związane z pisaniem pracy naukowej. część III - bazy danych.

07.03

Wtorek

10:00
Co powinniśmy wiedzieć o depresji?

Wykład przeprowadzony dla uczniów szkół średnich z Krakowa i Skawiny przez dr Łukasza Cichockiego, dotyczący depresji, jej specyfiki, rozpoznania, szukania pomocy oraz leczenia. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczniów.

04.03

Sobota

10:00
Opieka nad incomings

Akcja powstała w celu rozliczenia działalności członków oddziału na rzecz incomings wizytujących z Oddziału Warszawa - 4 osoby

13.01

Piątek

10:00
Medyczne Targi Wiedzy 2023 - Konferencja STN CM UJ&Oddział Kraków Południe IFMSA-Poland

Akcja utworzona w celu rozliczenia działalności Członków Oddziału Kraków Południe na rzecz pomocy organizacji Konferencji Naukowej Medyczne Targi Wiedzy 2023.

12.01

Czwartek

17:30
Warsztaty "Moja praca naukowa" cz. II

Cykl warsztatów organizowany we współpracy z Fundacją Manuskrypt - na rzecz rozwoju nauki, mające na celu przybliżyć studentom KAAFM zagadnienia związane z pisaniem pracy naukowej. część II - Rodzaje prac naukowych Ze względu na sesje egzaminacyjną, przepraszam za opóźnienie dodania akcji do systemu.

09.12

Piątek

17:30
Warsztaty "Moja praca naukowa" cz. I

Cykl warsztatów organizowany we współpracy z Fundacją Manuskrypt - na rzecz rozwoju nauki, mające na celu przybliżyć studentom KAAFM zagadnienia związane z pisaniem pracy naukowej. część I - wprowadzenie do pisania pracy naukowej - co to jest? Ze względu na sesje egzaminacyjną, przepraszam za opóźnienie dodania akcji do systemu.

26.11

Sobota

10:00
Zdrowie pod Kontrolą - jesień, 2022

Akcja odbywała się  w Naszym Oddziale 26.11.2022.  Finał Tygodnia Zdrowia odbył się  w Centrum Serenada w Krakowie. W galeriach handlowych całej Polski członkowie należący do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland przeprowadzali podstawowe badania profilaktyczne jak i zarówno edukowali w zakresie szeroko pojętego zdrowia. Również w Krakowie wszyscy zainteresowani mieli możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Oddział Kraków Południe IFMSA-Poland funkcjonujący przy Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prężnie działał w Centrum Serenada. Podczas wydarzenia studenci kierunków medycznych wykonywali podstawowe badania, takie jak pomiar glikemii czy ciśnienia, w celu rozpoznania jak i kierowania do dalszej diagnostyki coraz częściej spotykanych w polskim...

24.11

Czwartek

16:00
Badanie fizykalne

Warsztaty odbywały się w formie stacji, na których były przygotowane fantomy oraz sprzęt medyczny: od badania wziernikowego ucha, po badanie prostaty per rectum. Każdy miał mieć okazje poćwiczyć i doszkolić swoje umiejętności manualne, oczywiście poszerzając przy tym swoją wiedzę.

23.11

Środa

20:00
Prelekcja dotycząca diety roślinnej

Na kampusie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego 23.11.2022 o godz. 20:00 w ramach Tygodnia Zdrowia Pod Kontrolą odbyła się prelekcja dotycząca diety roślinnej. Adresatami byli studenci kierunków medycznych oraz kierunku dietetyka, na sali udało nam się zgromadzić 40 osób. Naszą prelegentką była Pani Wiktoria Walicka, która jest specjalistką ds. żywienia, właścicielka marki MANOA Eat.CAre.Evolve, joginka i cukierniczka z zamiłowania. Podczas spotkania dostarczono nam sporo informacji na temat zamienników roślinnych dla diety mięsnej. Dyskutowaliśmy także na temat makro i mikroskładników w znilansowanej diecie. Pani Wiktoria dla każdego uczestnika prelekcji przygotowała własnoręcznie upieczone ciasteczka roślinne oraz spis kilku przepisów składających się...

14.11

Poniedziałek

13:00
Yoga Anatomiczna

Podczas każdych warsztatów uczestnicy mogą spojrzeć wgłąb ciała ludzkiego z perspektywy maty - wykonując sekwencję pozycji zaczerpniętych z klasycznej hatha yogi, uzupełnioną o uwagi na temat mechaniki ruchu. W zależności od tematyki danych warsztatów, w kontekście pracy z danym mięśniem lub grupą mięśni, opisywane są również struktury z nim związane - naczynia krwionośne lub nerwy, co pozwala na zwiększenie świadomości własnego ciała. Treści merytoryczne obrazowane są za pomocą atlasu anatomii 3D oraz prezentacji. 

09.11

Środa

17:00
Warsztaty szycia chirurgicznego

Warsztaty szycia chirurgicznego  mają na celu zapoznanie studenta z podstawowymi narzędziami chirurgicznymi oraz ich prawidłowym trzymaniem podczas szycia  tkanek powierzchownych. Studenci w części praktycznej mieli możliwość wykonania kilku rodzajów szwów na udostępnionych przez uczelnię skinpadach. Prelegentką warsztatów była dr n. med. Paulina Banach specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa, która ze względu na posiadanie ogromnego doświadczenia przedstawiła nowoczesne techniki szycia chirurgicznego, jak i również odpowiedziała na wszystkie pytania studentów.

04.11

Piątek

10:05
Peer Education: AntiTobacco

2 lekcje trwające jedną godzinę lekcyjną (45 min) zostały przeprowadzone stacjonarnie dla uczniów klasy 7b i 8c w Szkole Podstawowej nr 53 w Krakowie. Poruszyliśmy tematy takie jak fizjologia układu oddechowego, mechanizm uzależnienia, działanie nikotyny na organizm człowieka, szkodliwość papierosów konwencjonalnych i e-papierosów czy zwiększona szkodliwość papierosów stosowanych razem z alkoholem. Obaliliśmy również najczęstsze mity dotyczące powyższych tematów. Po prezentacji przeprowadzono dyskusję na tematy nurtujące uczniów.

03.11

Czwartek

08:10
Peer Education: AntiTobacco

2 lekcje trwające jedną godzinę lekcyjną (45 min) zostały przeprowadzone stacjonarnie dla uczniów klasy 7a i 8a w Szkole Podstawowej nr 53 w Krakowie. Poruszyliśmy tematy takie jak fizjologia układu oddechowego, mechanizm uzależnienia, działanie nikotyny na organizm człowieka, szkodliwość papierosów konwencjonalnych i e-papierosów czy zwiększona szkodliwość papierosów stosowanych razem z alkoholem. Obaliliśmy również najczęstsze mity dotyczące powyższych tematów. Po prezentacji przeprowadzono dyskusję na tematy nurtujące uczniów.

28.10

Piątek

08:10
Peer Education: AntiTobacco

2 lekcje trwające jedną godzinę lekcyjną (45 min) zostały przeprowadzone stacjonarnie dla uczniów klasy 8d i 8e w Szkole Podstawowej nr 53 w Krakowie. Poruszyliśmy tematy takie jak fizjologia układu oddechowego, mechanizm uzależnienia, działanie nikotyny na organizm człowieka, szkodliwość papierosów konwencjonalnych i e-papierosów czy zwiększona szkodliwość papierosów stosowanych razem z alkoholem. Obaliliśmy również najczęstsze mity dotyczące powyższych tematów. Po prezentacji przeprowadzono dyskusję na tematy nurtujące uczniów.