09.02

Piątek

09:00

„Światowe osiągnięcia polskiej medycyny”

Eryk Remański

W dniu 9.02 br. zorganizowaliśmy dla blisko 100 osób bardzo wartościowy i poszerzający horyzonty wykład profesora dr.hab. Ryszarda W. Gryglewskiego z Katedry Historii Medycyny UJ CM i KAAFM pt. “Światowe osiągnięcia polskiej medycyny“, a następnie zajęcia w Centrum Symulacji Medycznych w KAAFM.

 

Członkowie naszego Oddziału dzięki otwartości na współpracę i życzliwości Władz KAAFM oraz Pani Edyty Turkanik poprowadzili po raz kolejny w Centrum Symulacji Medycznych zajęcia dla licealistów. 

Tym razem uczniowie z LO w Skawinie oraz indywidualni goście mieli okazję zobaczyć jak dzięki nowoczesnemu ośrodkowi wyposażonemu w wysokospecjalistyczny sprzęt odbywa się nauczanie medycyny na najwyższym poziomie. 

Licealiści zwiedzili pracownie, wzięli udział w warsztatach z wykorzystaniem symulatorów, trenażerów i fantomów, mogli samodzielnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową u osoby dorosłej oraz dziecka, wcielili się w rolę pacjenta podczas badania fizykalnego, zapoznali się z pracą w karetce i zgłębili tajniki zawodu lekarza. 

Wizyta w CSM cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. 

 

Jesteśmy przekonani, że w otwartej, przyjaznej atmosferze, udało się zaszczepić medycznego bakcyla wśród licealistów oraz skłonić ich do dbania o zdrowie i profilaktyki.

Krakowska Akademia